تبلیغات
شهر فرنگ - آیا میدانید(2)؟
به شهر فرنگ خوش آمدید ...

آیا میدانید(2)؟

51.آیا می دانید مردان از نظر مادی سخاوتمندترند. اکثر زنان بعد از طلاق، تمام هدایای خود را از مرد پس می گیرند، تا جایی که یک خانم کلیه ای که به شوهرش اهدا کرده بود و پیوند زده شده بود را بعد از طلاق خواسته پس بگیرد.

52.آیا می دانید68% ازدواجهای گران(بالاتر از150میلیون تومان خرج در یک شب)در یکی از تالارهای فرمانیه تهران منجر به طلاق شده. مدیر تالار می خواسته از کسانی که طی یکسال اخیر در تالار فوق مراسم خود را برگزار کرده‌اند، دعوت به عمل آورد و طی یک جشن تحت عنوان یکسالگی زندگی، از آنان تقدیر به عمل آورد که متوجه می‌شود 68 درصد از ازدواج‌های انجام شده در تالار منجر به طلاق شده است.پول برای زندگی لازم است ولی در کنارش فاکتورهای مهم دیگری هم وجود دارد.

53.آیا می دانید، اگر هنگامیکه سر درد دارید، حفره سمت راست بینی تان را ببندید و 5 دقیقه از سمت چپ بینی تنفس کنید، سر دردتان خوب می شود. و برای رفع خستگی برعکس عمل کنید از بینی راست تنفس کنید. تقریباً همه خانمها از سمت چپ بینی تنفس می کنند. به جز خانمهایی که زیاد سردرد دارند که باید از سمت چپ بینی تنفس کنند.

54.آیا می دانید، در مریلند (شهری در آمریکا) برای مدت 14 سال تقریباً هیچ نوزادی متولد نمی شد. تا اینکه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچین کردند و بعد از مدت کوتاهی زنان باردار شدند. عسل و دارچین کیمیای انسان شناخته شده، که چربی دور قلب را از بین می برد.

55.آیا می دانید خوردن ماست، چربی های دور شکم را از بین می برد.

56.آیا می دانید، سینک دستشویی آشپزخانه و کیف دستی آقایان و خانم ها و سویچ اتومبیل و موبایل از سنگ توالت کثیف تر است.65000باکتری در هر سانتی متر مربع آنها وجود دارد.

57.آیا میدانستید که: درمجسمه هایی که برای یادبود سربازها میسازند: اگر 2 پای اسب بالا باشد آن سربازدر میدان جنگ کشته شده. اگر 1 پای اسب بالا باشد سرباز بر اثر جراحات ناشی ازجنگ مرده اگر 4 پای اسب روی زمین باشد آن سرباز به مرگ طبیعی مرده.

58.آیا می دانید در ژاپن، برای دانش آموزان واحد درسی خنده و نحوه خندیدن اجباری شده. تا آرامش و نحوه ارتباطات مردمی شاد فراگرفته شود.

59.آیا میدانید، 80 درصد امواج مایکرو ویو تلفنهای همراه بوسیله سر جذب میگردد. که این انرژی تبدیل به گرما می شود و ممکن است سلولهای مغز را از بین ببرد.

60.آیا می دانید کسانیکه پوست روشنی دارند و همچنین کسانیکه نمک زیادی مصرف می کنند، احتمال ابتلا به پوکی استخوان دارند. مگر آنکه لبنیات بیشتری مصرف کنند.

61. آیا می دانید، کسانی که قد بلندی دارند، زودتر دچار فرآیند پیری می شوند. ولی مقبولیت اجتماعی بیشتری دارند.

62.آیا میدانید، دارچین معروف است به قرص والیوم یا تسکین بخش که مزیت شادی بخشی را هم دارد.

63.آیا میدانید سقوط بچه ها از پله و بلندی، به خاطر تنها گذاشتنشان از سوی والدین، یکی از بزرگترین دلایل مرگ بچه ها در کودکی است.

64.آیا میدانید با قدرت اراده، گرانترین حق الوکاله ایران را یک وکیل نابینای مصمم بنام علی صابری به مبلغ1.5میلیارد تومان داشته که500میلیون آن را به کانون هموفیلی بخشیده. این پرونده ضد دولت بوده که قوه قضائیه قبول می کند.

65.آیا می دانید جان گاتمن" روانشناس که 20 سال زندگی زوج ها را مطالعه کرده، عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی هر دو زوج در حل اختلافات می داند. سیاست گاهی من کوتاه میام گاهی تو. آنان از یکدیگر حمایت می کنند و غـُر نمی زنند.

66.آیا می دانید بستن سینه بندهایی که،سینه ها را تحت فشار قرار می دهد، راههای لنفاوی سینه را می بندد ونهایتا در مجاری لنفاوی ایجاد تورم می کند. این عامل باعث می شود مایعی که به تدریج انباشته شده است، به شکل کیست و غده در بیاید . ضمن این که سموم نیز باید از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند که دفع نمی شوند و ایجاد سرطان سینه می کند.

67.آیا می دانید خوردن انگور قرمز، پیری را به تاخیر می اندازد. با ساخت پروتئینی موسوم به سرتوئین در بدن.

68.آیا می دانید، در آلمان به بیمارانی که سر درد دارند، می گویند با کف دست، هر روز صبح سر خود را کمی خیس نمایند(کاری شبیه وضو)

69.آیا می دانید، 93% کسانیکه از نظر دوستان و خانواده، تندخلق هستند و زود از کوره در می روند، دچار سکته و فشارخون می شوند.

70.آیا می دانید، بیشتر از50% ، انسان تابع محیط است. اگر در دعواهای زناشویی یا بحث والدین و کودکان، یکی صدایش را پایین بیاورد، دیگری هم ناخودآگاه این کار را می کند.

71.آیا می دانید اگر خم شوید یک وزنه را بردارید فشارش روی مهره های کمر20 برابر حالتی می شود که روی زانو می نشینید و وزنه را برمی دارید.

72.آیا می دانید زنان منفعت طلب تر هستند و در شرایط برابر،33% مردان دنبال منفعت خود می روند ولی زنان75% دنبال منفعت خود می روند.(این آزمایش روی6000نفر برای انتخاب همسر پولدار یا معشوق قبلی صورت گرفت.67%مردان معشوق قبلی را انتخاب کردند ولی 25%زنان معشوق قبلی را انتخاب کردند و 75% فرد پولدار را انتخاب کردند.)

73.آیا می دانید زنان، مردان را از روی کفش و جوراب (همرنگ با شلوار و تمیزی)می شناسند. چون می خواهند بدانند مردان با نکاتی که زیاد به چشم نمی آید چگونه برخورد می کنند.

74.آیا می دانید وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش....ش.... شما آرام می شود به این دلیل که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند، در ضمن این یکی ازدلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد. 

75.آیا می دانید کسانیکه باهوش تر هستند، وفادارترند و کسانیکه طلاق می گیرند، درصد هوش فرزندانشان پایین می آید.

76.آیا می دانید آلمانی ها می گویند ورزش کردن 42% خشونت و ناهنجاری را از بین می برد. کسانیکه ورزش نمی کنند زودتر از کوره در می روند.

77.آیا می دانید، بهترین مبارز سرماخوردگی ویتامین C ث هست که عناب 100 برابر لیمو ویتامین ث دارد. پس برای جلوگیری از سرماخوردگی و بعد از سرماخوردگی عناب بخوریم.

78.آیا می دانید، آلو بهترین میوه برای تقویت استخوانهاست که پتاسیم و ویتامین k و بور دارد.

79.آیا می دانید، محققان دانشگاه هاروارد می گویند، خوردن صبحانه تا 55% از چاقی و اضافه وزن و دیابت جلوگیری می کند. بله با خوردن صبحانه لاغر بمانید.

80.آیا می دانید وقتی به کسی نگاه می کنیم که به او علاقه داریم،12 قسمت مختلف مغز، مواد شیمیایی ترشح می کند که نگاه مادرانه قسمتهای مرکزی مغز را درگیر می کند و قسمتهای بدون چشمداشت هست. ولی نگاه عاشق و معشوق یا همسرانه، قسمتهای پاداش دهنده و پاداش گیرنده مغز را فعال می کند، این دو عشق کاملاً متفاوتند و فقط عشق مادرانه بدون چشمداشت هست.

81.آیا می دانید، که یک گالن روغن سوخته، تقریباً یک میلیون گالن آب را آلوده می کند.

82.آیا می دانید هرچه از مرکز زمین فاصله بگیریم نیروی جاذبه کمتر می شود. در نتیجه وزن کاهش می یابد. وزن فردی که در خط استوا ایستاده از وزن همین شخص در قطب شمال و جنوب کمتره. چون در خط استوا زمین برآمده تر و در قطبها زمین فروزفته یا هموارتر هست این تفاوت وزن حدود پنج درصد است.

 

83.آیا می دانید استفاده از هدفون باکتری های گوش ما را در هر ساعت 700برابر افزایش می دهد.

84.آیا می دانید مجموعاً مردان از زنان باهوشترند و مردان با ضریب هوشی بالاتر از120 دو برابر خانمها هستند و مردان با ضریب هوشی بالاتر از170، سی برابر خانمها هستند. پس چرا در دانشگاهها خانمها موفق ترند؟ چون شنوایی و قدرت پردازش خوبی از صدای استاد دارند و وظیفه شناس ترند و تلاش بیشتری دارند.(تحقیقات دانشگاه منچستر و مکزیکو)

85.آیا می دانید غدد اشک خانمها بزرگتر از مردان هست و ترشح این غدد در خانمها بیشتر می باشد و خانمها 4 تا 5برابر آقایان گریه می کنند.

86.آیا می دانید در مجله آمریکایی ‌“تکامل و رفتار انسان” (Evolution and Human Behavior) حاصل تحقیق روی چند هزار زن را نوشته که خانمهایی که چربی پهلو و دور شکم دارند، ضریب هوشی پایین تری دارند و خانمهای با کمر باریکتر فرزندان باهوش تری به دنیا می آورند و خودشان باهوش ترند. البته چاق ها خونسردترند.

87.آیا می دانید زیباترین جمله ای که خانمها دوست دارند همیشه حتی به دروغ از همسرشان بشنوند این است : فقط به تو فکر می کنم

88.آیا می دانید، زنان از مردان تمیزترند. همچنین زنان از رئیس های زن بدشان می آید و دچار افسردگی و خشم می شوند.

89.آیا می دانید برای، چربی سوزی باید سر مغز را کلاه گذاشت. با فعالیتهای آرام (مثل پیاده روی) فقط انرژی حاصل از شیرینی در بدنها از بین می رود. برای مصرف شدن انرژی چربی های بدن، باید فعالیت سریع (مثل دو)انجام دهیم تا مغزمان احساس کند که به انرژی زیادی احتیاج دارد و سراغ چربی ها برود.

90.آیا می دانید کدام ویتامین جذب آهن را 4 برابر می کند؟ ویتامین C که در مرکبات فراوان است. کمبود آهن باعث بی خوابی و کم خونی می شود.ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
موضوع :  عمومی ، 
این مطلب توسط دایی جون  روز 1392/06/26 در ساعت 00:41 نوشته شد | نظرات()